noclegwgdansku.com

Twoje miejsce na udany pobyt w Gdańsku

Skontaktuj się z nami
+48 600 826 340

Apartament Dmowskiego (Brak wolnych terminów na lato 2018!!!)

Wrzeszcz był tak duży i tak mały, że wszystko, co na tym świecie wydarza się lub mogłoby się wydarzyć, wydarzyło się też lub mogło byłoby się wydarzyć we Wrzeszczu”. Tak o swojej dzielnicy pisał noblista, gdańszczanin Günter Grass. Jeżeli jesteście miłośnikami literatury, to tuż obok „Apartamentu Dmowskiego” urodził się i wychował autor „Blaszanego bębenka”, czy „Wróżb kumaka”. Śladów młodości we Wrzeszczu ujętych w Jego prozie jest w okolicy aż nadto. Ale Wrzeszcz i ulica Dmowskiego, to nie tylko literatura, to także fantastyczne miejsce do spacerów i wszystkich innych form aktywnego wypoczynku, które można uprawiać w licznych parkach oraz w przepięknym lesie rozłożonym na morenowych wzgórzach (10 minut pieszo od Apartamentu). Ulica Dmowskiego to bardzo bliskie sąsiedztwo trzech wielkich centrów handlowych (Galeria Bałtycka, CH Manhattan, CH Metropolia). Od kilkudziesięciu sekund do kilku minut piechotą zajmie Wam droga do sklepów spożywczych, barów mlecznych, baru sushi, kilku piekarni, licznych kawiarni, pizzerii, „kebabowni”, restauracji dla mięsożerców, rybożerców i wegan. Świeże, smaczne i pachnące owoce oraz warzywa kupicie na pobliskim targu, do którego dotrzecie spacerkiem w 5-10 minut. Miłośnicy kultury w ciągu chwili mogą znaleźć się w „Starym Maneżu”, czy klubie „Żak” gdzie odbywają się fantastyczne koncerty, pokazy filmowe i inne wydarzenia kulturalne. Jeśli to dla Was zbyt mało, to trzy przystanki tramwajowe (5 min.) dzielą Was od Opery Bałtyckiej. Interesujecie się sportem? Z ul. Dmowskiego macie „rzut beretem” do pięknego, bursztynowego stadionu, czy Ergo Areny, w których możecie zobaczyć nie tylko imprezy sportowe, ale też koncerty światowych gwiazd muzyki.
Wrzeszcz to idealny początek podróży po Trójmieście i całym Wybrzeżu. 3-5 minut piechotą i jesteście przy dworcu PKP, na którym zatrzymują się pociągi dalekobieżne oraz lokalne (m.in. Szybka Kolej Miejska). Stąd pociągiem SKM w 6-7 minut dotrzecie do centrum Gdańska, tyle samo do Oliwy, w 15 minut do Sopotu, w 25 min. do Gdyni, a od Portu Lotniczego dzieli Was zaledwie 20 minutowa przejażdżka. Od Apartamentu Dmowskiego maksymalnie po 3-4 minutach będziecie na przystanku tramwajowym (8 linii) i tyle samo zajmie Wam droga do centrum przesiadkowego, z którego odjeżdża w różnych kierunkach 18 linii autobusowych. Samochodem, rowerem, czy tramwajem w 10-20 minut znajdziecie się na plaży w Jelitkowie, Stogach, bądź Brzeźnie.

„Apartament Dmowskiego” to czterdziestosześciometrowe mieszkanie tuż po remoncie. Znajduje się ono na drugim piętrze w kamienicy z początku XX wieku. Trzy, zamykane na klucz pokoje (12, 12 i 8 m kwadr.) pozwalają na przyjemny pobyt do pięciu osób. Do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia i łazienka z pralką. Z balkonu rozpościera się widok na centrum dzielnicy Wrzeszcz.
Nic dodać, nic ująć, właśnie znaleźliście idealne miejsce na nocleg w Trójmieście.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące mieszkania, wolnych terminów proszę o kontakt: tamara.dusko@wp.pl lub telefonicznie: 600 826 340.